Przyjaciele

Mileniusz Spanowicz – zoolog absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, malarz, rysownik i fotograf, prezes Fundacion Mundo Puro w Boliwii. Współpracuje z organizacjami rządowymi Boliwii oraz szeregiem stowarzyszeń pozarządowych, zajmujących się problemami środowiska naturalnego i ochroną przyrody. Ściśle związany z Wildlife Conservation Society, dla tej właśnie organizacji pracuje obecnie w Madidi, rejonie który jest uznawany za obszar o największej różnorodności biologicznej na naszej planecie.

 

Milena Kuleczka – absolwentka kierunku Ochrony środowiska, Akademii Rolniczej w Poznaniu, z wykształcenia  i zamiłowania przyrodnik, fotograf amator, od lat zafascynowana przyrodą Puszczy Zielonki, czego wyraz dała tworząc album fotograficzny „Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka”.

Pracuje w Urzędzie Gminy Czerwonak w Wydziale Rozwoju i Promocji oraz w Zespole do spraw turystyki Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka. Prywatnie żona i matka trójki dzieci. W fotografii pokazuje różnorodność środowisk leśnych, wybrane gatunki roślin i zwierząt oraz ogrom tego kompleksu leśnego widziany z lotu ptaka.